5 نکته مهم برای طراحی لوگو

5 نکته طراحی لوگو موثر برای سایت

در طراحی لوگو هیچ اندازه و تناسبی وجود ندارد و شما می توانید هنگام ایجاد لوگو برای شرکت تجاری خود هنگام طراحی سایت ، آیتم های متفاوتی را کشف کنید.

لوگوها از آن جهت اهمیت دارند که در حافظه مشتری باقی میمانند، اعتماد مصرف کنندگان را نسبت به برند افزایش می دهند و به بخشی اساسی در مارک تجاری تبدیل می شوند.

  • تاکتیک های طراحی لوگو برای شرکت های تجاری

صرف نظر از آزادی عمل، شما هنگام طراحی لوگو، قصد دارید تا یک لوگو موثر طراحی کنید که مورد علاقه مشتریان قرار گیرد و مطابق با روشهای استاندارد صنعت باشد، تا بتوانید آن را در طراحی سایت خود نیز مورد استفاده قرار دهید.

هنگام طراحی لوگو، ممکن است وسوسه شوید که تمام جنبه های تجارت خود را در لوگو درج کنید، که در نهایت باعث خراب شدن طرح می شود.

همانطور که در بسیاری از لوگوهای موفق مشاهده می کنید، هنگام طراحی لوگو از یک نمایش گرافیکی واحد استفاده شده است، همانند مایکروسافت، یا لوگویی مبتنی بر متن مانند: شرکت حمل و نقل FedEx.

نیازی به گنجاندن ده ها شخصیت در طراحی لوگو نیست. شما می توانید به جای ذکر نام کامل از حروف اول نام شرکت خود برای طراحی لوگوی شرکت خود استفاده کنید.

  • بهینه سازی برای موبایل

امروزه طراحی سایت ها بگونه ای انجام می پذیرد که به راحتی در گوشی های هوشمند قابل نمایش است و بیشتر خریداران آنلاین از تلفن های همراه خود برای جستجو و خرید محصولات استفاده می کنند. اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما برای تلفن های همراه بهینه شده است.

به یاد داشته باشید هنگام بهینه سازی لوگو، اندازه صفحه نمایش سایر دستگاه های دیجیتال مانندتبلت، لپ تاپ و دیگر سایز ها را در نظر بگیرید.

  • در طراحی لوگو از تصاویر استفاده کنید

ذهن ما تصاویر را سریعتر پردازش می کند. در صورتی که قصد دارید از تصاویر در طراحی لوگوی استفاده نمایید، تصویری را انتخاب کنید کرد که از نام شرکت برتری نداشته باشد، مگر اینکه لوگوی شما فقط یک تصویر باشد.

تصویر انتخابی شما باید نشان دهنده خدمات، هویت و منحصر به فرد برند شما باشد. عاقلانه است اگر این تصویر تصویری واضح از تجارت شما ارائه دهد. در نظر داشته باشید که از این لوگو باید در طراحی سایت ، گاها در طراحی اپلیکیشن موبایل ، طراحی کارت ویزیت و حتی تبلیغات خود باید استفاده کنید و از این پس کاربران و مشتریانتانن شما را با آن لوگو خواهند شناخت.

  • آن را بصورت افقی نگه دارید

استفاده موثر از فضا در همه جنبه ها شمارش می شود و شما نمی خواهید آرم شما بهم ریخته به نظر برسد. افقی نگه داشتن چیزها دو مزیت اصلی دارد.

  • می توانید آن را در سمت چپ و در جایی که اولین چیزی است که مشتری می بیند، قرار دهید
  • این اطمینان را می دهد که مشتریان می توانند بدون اسکرول، محصول را ببینند
  • به روز باشید

قبل از پرداختن به هر ایده در رابطه با طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن و حتی تبلیغات در ابتدا باید تحقیق کاملی در مورد روندهای جدید طراحی لوگو انجام دهید. به یاد داشته باشید، آرم شما نمایشی بی انتها از تجارت شما خواهد بود. در حالت ایده آل، شما می خواهید افراد بلافاصله با آرم شما ارتباط برقرار کنند و ارتباط عاطفی با مشتریان شما ایجاد کند

حرف آخر

یک لوگو داستان کسب و کار شما را روایت می کند. لوگوها همیشه هویت برند شما و ایده های پشت محصولات شما را منتقل می کند. پس خلاقیت در هنگام طراحی لوگو کافی نیست و برای اطمینان از اخلاقی بودن آرم و مطابقت با روندهای مدرن بازار باید عوامل دیگری را نیز در نظر داشته باشید.

این موضوع را مد نظر قرار دهید که پس از طراحی لوگو شما قصد دارید، خود را با آن در طراحی وب سایت و تبلیغات های متفاوت در فضای مجازی و دنیای واقعی معرفی نمایید، در نظر داشته باشید که هنگام ظراحی لوگو 5 اصل ذکر شده را مد نظر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *